Atspausdinta iš: http://old2.pressphoto.lt/lt/metrastis/2011m.__konkursas_„lietuvos_spaudos_fotografija_2011“/

2011m. Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2011“

pressphoto.lt  ::  Metraštis   ::   2011m. Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2011“Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2011“

Jūsų rankose jau dešimtasis metraštis „Lietuvos spaudos fotografija“. Rodos, tik prieš keletą metų „Arkos“ galerijoje vyko pirmojo konkurso paroda, kurios laureatus sveikino tuometinis Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus. Jau nuo antrojo konkurso 2003 metais paroda persikėlė į Vilniaus rotušę. Tai nebuvo tik konkursinės parodos perkėlimas į kitą erdvę – tais metais temų nugalėtojams pradėti teikti „Auksinio kadro“ apdovanojimai. Per keletą pirmų konkurso metų jie tapo prestižiniu spaudos fotografų įvertinimu ir išlieka matomas reiškinys Lietuvos kultūriniame gyvenime. Šiemet konkursas švenčia pirmą tikrą jubiliejų. Jubiliejus tik pirmasis, o konkursas, lyginant su tarptautiniais ar kitų šalių, dar gana jaunas, tačiau jis žinomas ir laukiamas ne tik Lietuvos spaudos fotografų bendruomenės. 
2011 metai auksiniai kadrai.JPG
Konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2010“ „Auksinio kadro“ nugalėtojai 2010 m. Gegužės 7 d., Vilnius.
Š. Mažeikos nuotrauka

Be šio konkurso, parodos ir leidžiamo metraščio, Lietuvos spaudos fotografų klubas per dešimtmetį rengė ne vieną seminarą spaudos fotografams, kolegos keliavo ir į užsienio seminarus, mokymus bei kitus fotografinius renginius. Prieš ketverius metus pradėtas tarptautinis spaudos fotografijos festivalis „Vilniaus fotografijos ratas“ šių metų rudenį suksis jau penktą kartą. Spaudos fotografijos konkursų idėjomis ir geruoju „virusu“ užsikrėtę kolegos iš Baltarusijos šiais metais surengė savo šalies antrą spaudos fotografijos konkursą. Kolegos iš Estijos, atgaivinę senąjį simbolinį konkursą, o gal pradėję viską nuo pradžių, šiemet surengė keturių temų spaudos fotografijos konkursą, kurį baigė nedidelė paroda ir išleistas išsamus katalogas.
2011 metų konkursui fotografijas pristatė 132 autoriai, komisijai pateikta daugiau kaip keturi su puse tūkstančio darbų. Šiemet konkurse įvyko nedidelis pakitimas – tema „Kultūra ir pramogos“ grįžo į ankstesnių metų konkursų tradicijas ir vertintos bei pristatytos kaip dvi atskiros temos. Toks buvo šių metų komisijos sprendimas. Pereitame konkurse įsiliejusi nauja tema „Diplomatija“ palengva žengė žingsnį pirmyn ir prasiplėtė. Kaip ir ankstesniais metais, fotografai konkursui pateikė ir „Naujienų“, „Gyvenimo“, „Portreto“, „Sporto“, „Kariuomenės“, „Gamtos ir jos apsaugos“, „Spindesio“ ir „Reportažo“ temų nuotraukas. Jau trečią kartą bus įteikiamas „Kolegų“ prizas. Tai pačių konkurso dalyvių išrinkta iš visų į metraštį ir parodą patekusių jiems labiausiai patikusi fotografija. Galbūt ateityje susumavus kolegų bei komisjos balsus rinksime ir metų fotografiją.
Šiame leidinyje pristatome nacionalinio spaudos fotografijų konkurso laureatus – geriausius 2010 metų spaudos fotografų darbus, atrinktus ir įvertintus tarptautinės komisijos. Albume pateiktos fotografijos pasakoja apie praeitų metų Lietuvos gyvenimą, gamtą, žmones su jų skausmais, džiaugsmais ir kasdienybe. Spaudos fotografija – jausmas, išmanymas, sėkmė, o kartais ir situacijos netikėtumas. Konkursas tapo tradicinis ir labai reikšmingas Lietuvos spaudos fotografijai, kuri mus pasiekia ir kurią mes matome kasdien. Tai mūsų dažniausias prisilietimas prie vizualaus meno.
2011 žiuri.JPG
Tarptautinė komisija, šių metų sausio pabaigoje konkursui pateiktas fotografijas vertinusi viešbutyje „Best Western Vilnius“ (iš kairės): Aurelijus Katkevičius, Vasilijus Fedosenko, Hasnnu Vanhanen, Liudvikas Gadeikis, Jonas Staselis.
A. Didžgalvio nuotrauka

Konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ rengia ne pelno organizacija VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas (LSFK), vienijantis daugiau kaip pusšimtį Lietuvos spaudos fotografų profesionalų. Konkursas yra atviras visiems Lietuvos spaudoje dirbantiems ar su leidiniais nuolat bendradarbiaujantiems fotografams.
Šiandienos ekonominė situacija nėra pati palankiausia nekomerciniams projektams, tačiau geranoriškų rėmėjų ir kultūrą remiančių fondų dėka jie vyksta. Dėkojame ištikimiausiems rėmėjams bei tiems, kurie įsilieja ir pasilieka remiančiųjų bei palaikančiųjų gretose. Taip pat dėkojame ir tiems rėmėjams, kurie prisidėjo prie šios ir kitų Klubo idėjų įgyvendinimo visą dešimtmetį. Klubo vardu norime nuoširdžiai padėkoti visiems geros valios žmonėms, padėjusiems rengiant šį ir ankstesnių metų konkursus, parodas ir albumus.
Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ – dešimtmečio gyvenimo vaizdai. Parodos ir metraščiai yra istorijon nueinantis laikotarpis, primenantis šio laiko žmones, jų veidus ir vietą to meto gyvenime. Manome, kad geriausių šalies spaudos fotografų darbai verti išlikti ateities kartoms ir atras tinkamą vietą Lietuvos kultūriniame gyvenime bei istorijoje.

Lietuvos spaudos fotografų klubo vardu
Jonas Staselis

Tarptautinė komisija, šių metų sausio pabaigoje konkursui pateiktas fotografijas vertinusi viešbutyje „Best Western Vilnius“ (iš kairės): Aurelijus Katkevičius, Vasilijus Fedosenko, Hasnnu Vanhanen, Liudvikas Gadeikis, Jonas Staselis.
A. Didžgalvio nuotrauka